επικαιροτητα
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3...
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινές δραστηριότητες. Γράφει ο Ι. Βοσινάκης
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινέ......
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.30
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.3......
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ.μ.
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ......



Ποιο συγκεκριμένα, το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Πανιώνιος - Εσπερίδες (18:00)
Αθηναϊκός - Παναθηναϊκός (20:00)

Δείτε εδώ του διαιτητές των αναμετρήσεων

8 Απριλίου

Μικρός τελικός: 18:00
Μεγάλος τελικός: 20:00

Δείτε εδώ τα ρόστερ των ομάδων

Πως φτάσαμε στα δύο ζευγάρια:

Α΄ Φάση - 1η αγωνιστική (18/9/2011)

Όμιλος Νότου

1. Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα Γλυφάδας         71-37

2. Ελληνικό-Ιπποκράτης                      64-43

3. ΠΑΣ Γιάννινα-Αγία Παρασκευή              41-65

4. Σπόρτιγκ-Αμαρυλλίς                       20-0 α.α.

5. Απόλλων Πάτρας-Χαλκίδα                   63-60

6. Ν. Κηφισιά-Νίκη Λευκάδας                 20-0 α.α.

Όμιλος Βορρά

7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πυλαία              51-40

8. Ολυμπιακός βόλου-Παναθλητικός            55-72

9. ΠΑΟΚ Δυτ. Μακεδονίας-Κομοτηνή            20-0 α.α.

10. Ολυμπιάδα Λάρισας-Πράσινη Γωνιά          72-59

11. Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου-Σέρρες            51-41

12. Τιτάνες Δράμας-ΜΕΝΤ                      47-43


Α΄ Φάση - 2η αγωνιστική (21/9/2011)

Οι νικητές των ζευγαριών 1 και 2 προκρίνονται χωρίς αγώνα

13. Σπόρτιγκ-Ν. Κηφισιά                      49-55

14. Απόλλων Πάτρας-Αγία Παρασκευή            53-97

Οι νικητές των ζευγαριών 12 και 10 περνούν χωρίς αγώνα

15. ΠΑΟΚ Δυτ. Μακ.-Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου     0-20 α.α.

16. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Παναθλητικός        54-65


Α΄ Φάση - 3η αγωνιστική (25/9/2011)

17. Ν. Κηφισιά-Πρωτέας Βούλας                 35-67

18. Ελληνικό-Αγ. Παρασκευή                    59-46

19. Τιτάνες Δράμας-Ολυμπιάδα Λάρισας          20-0 α.α.

20. Παναθλητικός-Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου       71-42


Β΄ Φάση (20/11/2011)

21. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αστέρας Εξαρχείων               63-45

22. Πανιώνιος-ΔΑΣ Άνω Λιοσίων                 61-57

23. Πρωτέας Βούλας-Απόλλων Πτολεμαΐδας        59-51

24. Παναθλητικός-Παναθηναϊκός                 53-56

25. ΠΑΟΚ-Εσπερίδες Καλλιθέας                  51-63

26. Απόλλων Καλαμαριάς-Κρόνος Αγ. Δημητρίου   47-68

27. Τιτάνες Δράμας-Αθηναϊκός                  53-78

28. Άρης Θεσσσαλονίκης-Ελληνικό               64-49


Γ΄ Φάση (5/2/2012)

29. Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος                  66-67

30. Κρόνος Αγ. Δημ.-Παναθηναϊκός              61-80

31. Ελληνικό-Αθηναϊκός                        58-88

32. Εσπερίδες-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ                       20-0 α.α.


ΦΑΪΝΑΛ ΦΟΡ (Κλειστό Ζωφριάς, Άνω Λιόσια, 6-8/4/2012)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Παρασκευή 6/4/2012

18:00 Πανιώνιος-Εσπερίδες

20:00 Αθηναϊκός-Παναθηναϊκός


Κυριακή 8/4/2012

17:30 «Μικρός τελικός»

20:00 Τελικός



Η προϊστορία των τελικών και των φάιναλ φορ


===========================================

Τελικοί

11 Μαΐου 1996, Πτολεμαΐδα
Σπόρτιγκ-Κομοτηνή            98-56


9 Απριλίου 1997, Κατερίνη
Απόλλων Καλ.-Ολυμπιακός Β.   57-55


12 Απριλίου 1998, Μαρούσι
Θρίαμβος-Σπόρτιγκ            77-55


24 Μαρτίου 1999, Αγ. Βαρβάρα Αττικής
Σπόρτιγκ-Θρίαμβος            48-44


Φάιναλ φορ

1ο, 22-23 Απριλίου 2000, Σέρρες

Ημιτελικοί

Απόλλων Πτ.-ΜΕΝΤ             62-60

Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός    62-53

«Μικρός τελικός»
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ            80-77


Τελικός

Παναθηναϊκός-Απόλλων Πτ.     74-72


2ο, 24-25 Μαρτίου 2001, Ν. Ιωνία Μαγνησίας

Ημιτελικοί

ΔΑΣ Ανω Λιοσίων-Πανσερραϊκός 71-53

Σπόρτιγκ-ΜΕΝΤ                76-58

«Μικρός τελικός»

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ            69-66


Τελικός

ΔΑΣ Ανω Λιοσίων-Σπόρτιγκ     61-55

3ο, 16-17 Mαρτίου 2002, Πανόραμα Θεσσαλονίκης


Hμιτελικοί

Γλυφάδα-Παναθηναϊκός         66-60

Μ. Αλέξανδρος-Σπόρτιγκ       62-53

«Μικρός τελικός»

Παναθηναϊκός-Σπόρτιγκ        69-60

Τελικός

ANO Γλυφάδας-M. Aλέξανδρος   72-68

4ο, 8-9 Μαρτίου, 2003, Κλειστό Σπόρτιγκ

Ημιτελικοί

Γλυφάδα-ΔΑΣ Ανω Λιοσίων      77-52

Μέγας Αλέξανδρος-Ακαδημία    69-63

«Μικρός Τελικός»

ΔΑΣ Ανω Λιοσίων-Ακαδημία     72-70


Τελικός

ΑΝΟ Γλυφάδας-Μ. Αλέξανδρος   66-58

5ο, 21-22 Φεβρουαρίου, 2004, Κλειστό Μετς


Ημιτελικοί

Θερμαϊκός-Αστέρας Εξαρχείων  49-50

Πειραϊκός-ΔΑΣΑΛ              44-61

«Μικρός τελικός»

Θερμαϊκός-Πειραϊκός          76-69


Τελικός

ΔΑΣΑΛ-Αστέρας Εξαρχείων      64-59

6ο, 12-13 Μαρτίου 2005, Κλειστό Βριλησσίων

Ημιτελικοί

ΔΑΣΑΛ-Εσπερίδες              66-65

Σπόρτιγκ-Παναθηναϊκός        64-53

«Μικρός τελικός»

Παναθηναϊκός-Εσπερίδες       78-55


Τελικός

Σπόρτιγκ-ΔΑΣΑΛ               61-60

7ο, 4-5 Μαρτίου 2006, Κλειστό Ανω Λιοσίων

Ημιτελικοί

Σπόρτιγκ-Ακαδημία 75         54-48

Παναθηναϊκός-Εσπερίδες       59-70

«Μικρός τελικός»

Ακαδημία 75-Παναθηναϊκός     68-57

Τελικός

Εσπερίδες-Σπόρτιγκ           61-57

8o, 24-25 Φεβρουαρίου 2007, ΕΑΚ Βόλου

Ημιτελικοί

Siemens-Εσπερίδες            60-70

Πανιώνιος-Καστοριά           60-85

«Μικρός τελικός»

Siemens-Πανιώνιος            73-70

Τελικός

Εσπερίδες-Καστοριά           58-53

9o, 15-16 Μαρτίου 2008, ΔΑΚ Βέροιας

Ημιτελικοί

Απόλλων Πτολεμαϊδας-Παλαιό Φάληρο  65-52

Εσπερίδες-Αθηναϊκός                52-44

«Μικρός τελικός»

Παλαιό Φάληρο-Αθηναϊκός            52-53

Τελικός

Εσπερίδες-Απόλλων Πτολεμαϊδας      67-53

10o, 7-8 Μαρτίου 2009, Κλειστό Ανω Λιοσίων

Ημιτελικοί

Άρης Χολαργού-Π. Φάληρο      23-93

Εσπερίδες-Παναθηναϊκός       57-45

«Μικρός Τελικός»

Άρης Χολαργού-Παναθηναϊκός   43-80

Τελικός

Εσπερίδες-Π. Φάληρο          70-58

11o, 17-18 Απριλίου 2010, ΔΑΚ Βέροιας

Ημιτελικοί

Αθηναϊκός-Απόλλων Πτολεμαΐδας   59-47

Πανιώνιος-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ             58-66

«Μικρός Τελικός»

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Πανιώνιος   59-43

Τελικός

Αθηναϊκός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ             87-39

12ο, 2-4 Απριλίου 2011, Κλειστό Ηλιούπολης

Ημιτελικοί

Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος    77-71

Αθηναϊκός-ΔΑΣ Άνω Λιοσίων   85-53

«Μικρός Τελικός»

Πανιώνιος-ΔΑΣ Άνω Λιοσίων   73-68

Τελικός

Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας   64-61



H XΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΤΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ

==============================

1996  Σπόρτιγκ

1997  Απόλλων Καλαμαριάς

1998  Θρίαμβος

1999  Σπόρτιγκ

2000  Παναθηναϊκός

2001  ΔΑΣ Άνω Λιοσίων

2002  ANO Γλυφάδας

2003  ΑΝΟ Γλυφάδας

2004  ΔΑΣ Άνω Λιοσίων

2005  Σπόρτιγκ

2006  Εσπερίδες

2007  Εσπερίδες

2008  Εσπερίδες

2009  Εσπερίδες

2010  Αθηναϊκός

2011  Αθηναϊκός

 

6/4/2012 10:41:00 πμ