επικαιροτητα
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3...
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινές δραστηριότητες. Γράφει ο Ι. Βοσινάκης
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινέ......
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.30
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.3......
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ.μ.
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ......

Η εκτός έδρας νίκη της Αγίας Παρασκευής επί των Μελισσίων με 61-51 και η επικράτηση της Ολύμπιας Λάρισας απέναντι στον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 67-53 ξεχώρισαν στους σημερινούς νοκ άουτ αγώνες του Κυπέλλου Γυναικών. 

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ


Ικαρος Καλ. – Φάρος Κερατσινίου 68-52

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Καλογριάς

Δεκάλεπτα : 21-18, 38-22, 57-38, 68-52

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης):  Στεφάτου 13(3), Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 10(2) , Ακρίβου , Ρουμπελάκη 12(1) , Κανελέτη 17, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 10(1) , Φάρου 6, Λύρου.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ  (Λειβάδης): Καρακασίδου 8, Βράκα 13(3), Αθανασίου 3(1), Γκριτζά 20, Κοντραφούρη, Πετράκη 2, Μεγαλέμου, Αλεξανδρίδου 10, Κουταλιανού.

 

Μελίσσια – Αγία Παρασκευή  51-61

Διαιτητές: Φραγκούλη, Γιακείμη

Δεκάλεπτα : 11-21, 23-40, 38-48, 51-61

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 6, Αστραντίνη 4 (1), Μαρίνου 3, Δούρου, Κοιλιαρίδη 14, Πολίτη 1, Ζακυνθινού 7, Χριστακοπούλου 2, Καπερώνη 14(2).

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Κούκη, Κοντογιάνη 12, Χαρίτου 7(2), Τσιαδή 2, Κανιαδάκη, Βελούδου 11, Λωσταράκου 1, Γιουκάκη 19(4), Καζαντζίδου 5(1), Μερισιώτη 4.

 

Δάφνη Αγ.Δημ. – Σπόρτιγκ 48-58

Δεκάλεπτα:  15-13, 24-32, 38-44, 48-58

Διαιτητές; Χρητσίδης Ηλ. Μαγγουνής

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Γιαννέλη , Αλεξανδρή 8, Μανώλη 11(1), Παπακωνσταντίνου 7, Γιαμπάνη 9, Χατζόγλου 5(1) , Θεοδώρου 3, Τετενέ 5.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 3, Ναβροζίδου 4, Οικονομίδου 8(1), Φουράκη Β. 16(2), Βαφειάδου 3, Τζαμαρία 1, Μυριούνη, Βούλγαρη 5, Γιαννακάκου 6(1), Φουράκη Στ. 12.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ


Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς 67-53

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χρυσάφη.

Δεκάλεπτα: 22-14, 33-25, 51-35, 67-53.

Ολύμπια Λάρισας (Αραπατσάνη): Δεληγιάννη 19, Κουτσουνούρη 16 (2), Χαβαλέ 12 (2), Ράπτη, Κυριτσάκα 5, Αραπακοπούλου, Σουλιώτη 8, Καλίδη 7, Δριστέλλα, Γρηγοριάδου.

Απόλλωνας Καλαμαριάς (Γκογκάκης, Οικονόμου): Σταμπή 3, Παπαρέντη 2, Αραμπατζή 2, Παλλάνη 7, Καλαντίδου 18, Νικολαΐδου 1, Β. Καζαντζή 14, Μπαδινάκη, Καϊμακτσή 6, Λενέτη.

 

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕ Πυλαίας 38-51

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Τσιρόγλου.

Δεκάλεπτα: 19-10, 23-22, 30-36, 38-51.

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 14 (3), Σταμκοπούλου, Σαρηγιαννίδου 5, Μεντεσίδου 8 (1), Βαλάκου 2, Γιοπίτσα 7 (1), Τσακτσίρα, Λαδοπούλου, Παπαδιά, Τσιλίκα , Παπαδιαμάντη 2.

Α.Ε. Πυλαίας (Λίτσου): Γρηγοριάδου, Ντάμπη 6, Δραγκόλα, Λάλου 16, Νότη 3, Παπαδάκη 8, Τσιουρλίνη, Τζήκα, Βατσιτσίδου 7 (1), Τζήμου 11.

 

Δευτέρα 28/9


Αλεξάνδρειο 20.30 Άρης - ΓΣ Ηρακλής Γραικός – Λουλουδιάδης

 

Β' Φάση - Κυριακή 04/10/2015


19. Σπόρτιγκ – Ολυμπιακός

 

20. ΑΕ Πυλαίας - ΓΣ Αγ.Παρασκευής 

 

21. Αθηναϊκός ΑΣ - ΑΣ Νίκης Λευκάδας

 

22.ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 (Αρης – Ηρακλής) - ΑΣ ΠΑΟΚ

 

23. ΓΣ Ικαρος Καλλιθέας – Παναθηναϊκός

 

24. Ολύμπια Λάρισας – ΑΟ Τερψιθέας Γλυφάδας

 

25. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας - ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ.

 

 

26. ΑΣ Κωων Ιπποκράτης – Αρης Πετρούπολης

27/9/2015 7:51:00 μμ