επικαιροτητα
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3...
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινές δραστηριότητες. Γράφει ο Ι. Βοσινάκης
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινέ......
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.30
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.3......
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ.μ.
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ......

Συνέχεια στην 1η Αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Γυναικών είχαμε χτες το βράδυ, με τα Μελίσσια να επικρατούν άνετα με 72-49 του Αρις Καλαμάτας και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ο Σπόρτιγκ με τη σειρά του κλειστό των Πατησίων πήρε τη νίκη με 65-60 απέναντι στον Πανιώνιο.

Μεγάλη νίκη στο 2ο Ομιλο σημείωσε και ο ΠΑΣ Γιάννινα κερδίζοντας εκτός έδρας 63-58 τον ΑΟ Σερρών, ενώ ο Ηρακλής έκαμψε την αντίσταση της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 66-52. Εύκολο έργο είχε η Ολύμπια Λάρισας που πήρε το ροζ φύλλο αγώνα στο Βόλο με 78-52 επί της τοπικής Νίκης.

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

1ος Ομιλος

Μελίσσια – Αρις Καλαμάτας 72-49

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Κωστής
Δεκάλεπτα: 27-9, 39-29, 53-36, 72-49
ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Καραβέλη 15, Αστραντίνη 4, Αστέρου 2, Μαρίνου 3, Δούρου, Κοιλιαρίδη 12, Πολίτη 6, Ζακυνθινού 10, Χριστακοπούλου 2, Καπερώνη 14 (2), Σαπαλίδου 4
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Βεργινάδη 10 (1), Κουτέλα 12, Θάνου, Σαμιώτη, Πυλιώτη, Λιόντη, Μπακετέα 14 (1), Παπακωνσταντίνου, Γαλανού 1, Αντωνογιαννάκη 12

Σπόρτιγκ – Πανιώνιος 65-60
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Γιακείμη
Δεκάλεπτα:20-18, 34-30, 49-42, 65-60
ΣΠΟΡΤΙΓΚ: Παυλοπούλου 2, Ναβροζίδου 7(1) , Οικονομίδου 5(1) Φουράκη 0 4, Βαφειάδη 12(2) , Βούλγαρη 5(1), Τζαμαρία , Φουράκη Στ. 30
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Λόξα, Μπότσαρη 5, Σταμπούρλου 26(2), Θεοδωρομανωλάκη 10(1), Στεφανίδη 11(1), Γρηγορίου 8, Παναγιωτοπούλου.

Φάρος Κερ. – Παλαιό Φάληρο 58-51
Διαιτητές : Τσολάκος, Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 5-9, 28-27, 44-43,  58-51
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.: Καρακασίδου , Βράκα 16(1) , Γκριτζά 9, Κοντραφούρη 6 , Πετράκη 15(3), Μπεράτη , Σπυριδονίδου , Μεγαλαίμου , Αλεξανδρίδου 11, Κουταλιανού 1.
Π. ΦΑΛΗΡΟ: Παναγιωτονάκου 6(1) , Καβαλλάρη 4, Νεαρχάκου 7(1), Πριόνα 3, Δεγαίτη, Μοίρα 12 , Μουστάκα 2, Ψωμά 6, Φλόκα 2, Κατσιμάρδου 4, Χαϊκάλη 2, Τζάρου 3(1).

2ος Ομιλος

ΑΟ Σερρών – ΠΑΣ Γιάννινα 58-63

Διαιτητές: Τσανακτσίδης-Τζιοπάνος
Δεκάλεπτα: 13-10, 26-31, 44-41, 58-63
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ: Μπακιρτζίδου 12, Τζιαμπάζη 3(1), Χωλοπούλου Ν. 11(1), Χωλοπούλου Μ. 22(1), Γκλεζάκη 5(1), Τόγα 5(1), Πρόικου.  
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Ντόκου 16(4), Σαρηγιαννίδου 23(2), Μεντεσίδου 20(3), Βαλάκου 2, Γιοπίτσα 2, Λαδοπούλου, Παπαδιά, Τσιλίκα, Παπαδιαμάντη.

Ηρακλής – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 66-52
Δεκάλεπτα: 21-16, 34-26, 51-39, 66-52
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Σελεβός
ΗΡΑΚΛΗΣ: Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 1, Παπαβασιλείου 12, Οικονόμου, Μαρκουλάκη 6, Ξανθοπούλου 3, Ψαρρά 10(1), Κομνηνού 1, Γεροστεργίου 11, Τσίτσου 5(1), Λογδανίδου 13, Ντάλα 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ: Βασλαματζή 4, Αγαθαγγελίδου 4, Νάστου 14, Μούρτου, Σαλαμάνη, Ταυροπούλου, Βασιλειάδου 22(1), Καζαντζή 8, Παπαδοπούλου.

Νίκη Βόλου – Ολύμπια Λάρισας 52-78
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 11-26, 25-46, 40-62, 52-78
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Γκίνο 9(3), Μπράχου 8, Γιοβανάκη 14(2), Στρίγκου 2, Γεροκώστα 4, Ντέγκα 7(1), Χρήστου 4, Κοπάνου 4, Καρύδη, Πασσιά.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ: Δεληγιάννη 20, Κουτσουνούρη 18(2), Χαβαλέ 16(2), Ράπτη 2, Κυριτσάκα 6, Σουλιώτη 4(1), Καλίδη 8(2), Δριστέλα 4, Γρηγοριάδου.

Απόλλων Καλ. – Τιτάνες Δράμας 79-59

Δεκάλεπτα: 14-10, 41-22, 63-35, 79-59
Διαιτητές: Εκίζογλου-Καλέσης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Σταμπή 6, Παπαρέντη, Αραμπατζή 4, Παλλάνη 5(1), Καλαντίδου 14, Νικολαϊδου 18, Καζαντζή Β. 15(1), Μπαδινάκη 3, Καζαντζή Στ. 3(1), Καϊμακτσή 9, Λενέτη 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ: Χρυσοστομίδου 6, Αμαραντίδου, Θωμά 18(4), Γαϊτανίδου 5, Γαϊτάνη Α. 10, Γαϊτάνη Ε. 14(3), Κυριακίδου, Αρσένογλου 6

ΑΕ Πυλαίας - ΑΣ Ολυμπος 20-0 (α.α.)

Πέμπτη 24/9
ΕΑΚ Βόλου (Κ.Θ.) 19.30 Ολυμπιακός Βολ.-Άρης Θ. Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
 
Επόμενη αγωνιστική


Κυριακή 27/09/2015

1ος Ομιλος

ΚΑΟ Μελισσίων - ΓΣ Αγ. Παρασκευής
ΓΣ Ικαρος Καλλιθέας – ΑΟ Φάρος Κερατσινίου
ΑΟ Δάφνη Αγ. Δημ. – ΑΟ Σπόρτιγκ

2ος Ομιλος
ΠΑΣ Γιάννια - ΑΕ Πυλαίας
Νικητής (Ολυμπ.Βολ. – Αρης Θ.)  – ΓΣ Ηρακλής
Ολύμπια ΓΣ Λάρισας - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς
 

24/9/2015 9:25:00 πμ