επικαιροτητα
ΑΟΝ Ρεθύμνου:''Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση Κυδωνάκη''
ΑΟΝ Ρεθύμνου:''Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση Κυδω......
Έχασε ελέω Πίγγιου
Έχασε ελέω Πίγγιου...
Η ατυχία χτύπησε την πόρτα της Βάσως Κυδωνάκη του ΟΦΗ
Η ατυχία χτύπησε την πόρτα της Βάσως Κυδωνάκη του ......
Στη Δανία η Καφαντάρη
Στη Δανία η Καφαντάρη...

Κάμπτοντας την αντίσταση του Απόλλωνα Καλαμαριάς, η Ολυμπια Λάρισας κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου, όπου και θα αντιμετωπίσει τον Παναθλητικό.

Νίκη και για τις Σέρρες, οι οποίες υποδέχτηκαν τα Γάννινα, καταφέρνοντας να κρατήσουν το προβάδισμα τους έως το τέλος. Ο Άρης, αποκλείστηκε στη Λευκάδα, όπου δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστικός κόντρα στην πολύ καλή Νίκη.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα του β΄ομίλου:

Νίκη Λευκάδας – Αρης 68-50
ΑΟ Σερρών – ΠΑΣ Γιάννινα 58-55
Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 50-58

Τα φύλλα Αγώνα

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΡΗΣ 68-50

Δεκάλεπτα: 22-16, 37-29, 53-41, 68-50
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 18, Αργυρού 6, Τζίμπο, Κανταρά 10(1), Μπαλλά 8, Ψυχογιού 16(4), Μοσχοπούλου 10, Καββαδία.
ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 7, Τσινέκε Ε. 6(1), Αντωνιάδου Α. 4, Αντωνιάδου Σ. 2, Τσινέκε Κ. 1, Γιαννούδη 5, Γιοβαννούδη 2, Χατζηαράπη, Ιγγλέζου 4, Τζιότζιου, Χρηστίδου 8, Σταμπουλίδου 12(1).

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 58-55

Δεκάλεπτα: 10-12, 32-31, 49-42, 58-55
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 12, Τόγα 8(1), Μπακιρτζίδου Μ. 12, Τζιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 8, Χωλοπούλου Μ. 5, Πρόικου, Γκλεζάκη 4.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 10(1), Θωμά 11(1), Σαρηγιαννίδου 16(1), Μεντεσίδου 2, Παπαδιά, Σιδέρη 9, Παπαδοπούλου 1, Τσακτσίρα 6(2), Λαδοπούλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 50-58

Δεκάλεπτα: 11-14, 21-31, 43-44, 50-58
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νόμικος): Μαργαρίτη 4, Ζαμπουρίδου 7, Θεοδωρίδου, Καλαντίδου, Παλλάνη 6(2), Καζαντζή 11(1), Νικολαϊδου 9, Αραμπατζή, Καϊμακτσή 13(3), Τομπουλίδου, Φλώρου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 8, Καψωκόλη 7, Σκαρλή, Σουλιώτη, Σπυροπούλου 6(2), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 11(1), Κουτσουνούρη 16, Καλλίδη 10, Ντριστέλα.  

Β'Φάση / Κυριακή 28/09/2014


Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Αθηναϊκός
Αρης Πετρούπολης - Ιπποκράτης Κω
Τερψιθέα Γλυφάδας - Ολυμπιακός Βόλου
Μελίσσια – Νίκη Λευκάδας
Πρωτέας Βούλας - ΠΑΟΚ
ΑΟ Σερρών - Ελληνικό
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Παναθηναϊκός
Ολύμπια Λάρισας - Παναθλητικός Συκεών

21/9/2014 6:38:00 μμ