επικαιροτητα
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3...
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινές δραστηριότητες. Γράφει ο Ι. Βοσινάκης
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινέ......
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.30
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.3......
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ.μ.
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ......

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος πέρασαν ο Άρης, οι Σέρες, η Λευκάδα, η Ολύμπια Λάρισας, ο Απόλλων Καλαμαριάς και τα Γιάννινα, επικρατώντας στην πρεμιέρα της διοργάνωσης των αντιπάλων τους.

Η Νίκη Λευκάδας θα αντιμετωπίσει τον Άρη στην επόμενη φάση, οι Σέρρες τα Γιάννινα και ο Απόλλωνας Καλαμαριάς την Ολύμπια Λάρισας.

Ειδικότερα:

ΕΟ Σταυρούπολης - ΠΑΣ Γιάννινα 57-60
AO Σερρών- ΓΣ Ηρακλής 60-41
ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμ. 35-68
ΑΣ Νίκη Λευκάδας - ΑΕ Πυλαίας 74-64
ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης - Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 45-67
ΑΣ Άρης Θεσ/νίκης - ΑΣ Τιτάνες Δράμας 56-42

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΟ Σταυρούπολης - ΠΑΣ Γιάννινα 57-60
Δεκάλεπτα: 13-11, 27-35, 39-47, 57-60
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Αγγέλου 5(1), Δημητριάδου 12(3), Τριανταφύλλου 3, Κεσόγλου 20(1), Δριστέλλα 7(1), Σαμαρά 5(1), Πετρίδου 5, Σταυρίδου, Παυλίδου, Κανέλλογλου, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου.  
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4, Θωμά 16(2), Σαρηγιαννίδου 19, Μεντεσίδου 5(1), Παπαδιά 1, Σιδέρη 15, Τσακτσίρα, Λαδοπούλου, Βαλάκου.

AO Σερρών- ΓΣ Ηρακλής 60-41
Δεκάλεπτα: 20-8, 32-20, 47-32, 60-41
Διαιτητές: Καλέσης-Λαδάς
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Δεινοπούλου 2, Μαραγκού 4, Τόγα 11(2), Μπακιρτζίδου Μ. 8, Τζιαμπάζη 9(3), Χωλοπούλου Ν. 8, Χωλοπούλου Μ. 7(1), Πρόικου, Γκλεζάκη 11(1), Ιωαννίδου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρκούσης): Τσουμπερλή, Κογκαλίδου, Σολωμού 4, Τσάντα 2, Ρουμελιώτου, Ξανθοπούλου, Αθανασιάδου 11(1), Γεροστεργίου 5, Σαμαρά 7, Λογδανίδου 12.

ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμ. 35-68
Δεκάλεπτα: 9-18, 17-33, 23-44, 35-68
Διαιτητές: Τσούλης-Πετανίδου
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Ζυγούρα, Καρπώνη 2, Βατσιτσίδου, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη, Ευσταθίου 10, Τυφλού, Ζηβώνη, Διβόλη, Τζήμου 6, Παπαδάκη 17.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νόμικος): Μαργαρίτη 4, Ζαμπουρίδου 4, Θεοδωρίδου, Καλαντίδου 15, Παλλάνη 3(1), Καζαντζή 4, Νικολαϊδου 11(2), Καϊμακτσή 10, Τομπουλίδου, Φλώρου 17.

ΑΣ Νίκη Λευκάδας - ΑΕ Πυλαίας 74-64
Δεκάλεπτα: 20-15, 37-24, 51-40, 74-64
Διαιτητές: Παζώλης-Κοντογιάννης
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 14, Αργυρού 2, Τζίμπο 2, Κανταρά 11(1), Μπαλλά 6, Ψυχογιού 14(3), Μοσχοπούλου 22(2), Καββαδία 3, Λογοθέτη.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Δεμερτζής): Λίτσιου 23(3), Ντάμπη 9, Λάλου 12, Αγαθεγγελίδου 11(3), Καζαντζή 4, Κουλακιώτη 4, Δραγκόλα 2

ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης - Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 45-67
Δεκάλεπτα: 5-12, 22-29, 35-41, 45-67
Διαιτητές: Λαμπρίδης-Μπακάλης
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 2, Καραλίδου Σ. 7(2), Παπαευαγγέλου 13(1), Ομέρογλου, Παπαδοπούλου 2, Παπαϊωάννου 2, Αντώνογλου 12(1), Μαμαλίκατζη 1, Παπαχρυσοβέργη 2, Ζιώγα 4, Καραλίδου Β., Γκιρκίζα.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνης): Κυριτσάκα 17(1), Καψωκόλη 1, Σουλιώτη, Σπυροπούλου 5, Αραπακοπούλου 2, Χαβαλέ 19(1), Κουτσουνούρη 9(1), Καλλίδη 10, Δριστέλα.

ΑΣ Άρης Θεσ/νίκης - ΑΣ Τιτάνες Δράμας 56-42
Δεκάλεπτα: 20-12, 26-18, 43-28, 56-42
Διαιτητές: Σαρακενίδης – Ζιώγας (Ομ)
ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 13(1), Τσινέκε Ε. 6, Πολύχρου 3, Αντωνιάδου 8, Τσινέκε Κ. 8(2), Γιαννούδη 2, Γιοβαννούδη, Χατζηαράπη 2, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 9(1), Χρηστίδου 2, Σταμπουλίδου 8.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 9, Τσάικου 2, Γαϊτανίδου, Μπίχτα, Κεκεσίδου, Φούντα, Γιαντσιώρη 9, Πελτέκη 3, Κουτούση 19, Αλεξοπούλου, Χατζησάββα.


Η επόμενη φάση:
Νίκη Λευκάδας - Άρης
ΑΟ Σερρών - ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Καλαμ. - Ολύμπια Λαρ.
 

14/9/2014 6:16:00 μμ