επικαιροτητα
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3
(10η αγωνιστική): ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Θέτις 0-3...
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινές δραστηριότητες. Γράφει ο Ι. Βοσινάκης
Μυϊκοί τραυματισμοί στον αθλητή και τις καθημερινέ......
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.30
Live Ατρόμητος-Άρης αύριο Κυριακή(15/12) στις 13.3......
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ.μ.
Live ΑΕ Γλυφάδα-ΠΑΟΚ αύριο Κυριακή(15/12) στις 3 μ......

 

 

Η ΜΕΝΤ, αν και αντιστάθηκε σθεναρά, δεν κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Κομοτηνή ούτε και να γλυτώσει το δρόμο του υποβιβασμού στην Α ΕΚΑΣΘ, αφού ο ΑΟ Σερρών επικράτησε των δυνατών Τιτάνων Δράμας στις Σέρρες, σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι τα πρώτα 3 δεκάλεπτα. Το δρόμο προς τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα ακολούθησαν επίσης ο Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου, ο ΠΑΟΚ και η Ολυμπιάδα Λάρισας, που είχε αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

 

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:

 

Παναθλητικός - Πυλαία 72-50

Διαιτητές: Πετανίδου, Σακαλής.

Δεκάλεπτα: 24-13, 35-22, 50-40, 72-50.

Παναθλητικός (Συρόπουλος): Σαμαρά 8 (2), Αναστασιάδου 9, Ιγνατίου 7 (1), Κυριάκου 5, Τσαμπούρη 20 (2), Χαιριστανίδου 8, Ταρπάγκου 14, Γιαρένη.

Πυλαία (Τζιότζιος): Μπαλλά, Ορλιακλη 4, Ντάμπη 18, Νότη 9, Δημητριακοπούλου 7, Ζόγκα 4, Λίτσιου 4, Παπαδάκη 2, Αναγνώστου 2.

 

ΜΕΝΤ - Κομοτηνή 46-64

Διαιτητές: Κοσμά, Ντόγκας.

Δεκάλεπτα: 14-16, 29-29, 35-37, 46-64.

ΜΕΝΤ (Σδούκος): Ζεχίρη 12, Τόσκα 21 (1), Μπάμπικερ 8, Κιλέ, Τρύφωνος, Δραγκόλα, Κοκκίνου 1, Κουλακιώτη 4.

Κομοτηνή (Κουκοβίνος): Στάνη 12, Σεβδυνίδου 28 (7), Α. Τσακίρη 2, Χ. Τσακίρη 4, Ε. Λιούρτα 6, Κεχαγιά 4, Δουκούτση 3 (1), Ψυλλάκη 5.

 

Σέρρες - Τιτάνες Δράμας 64-54

Διαιτητές: Τσοκόλης, Χ. Παπαδόπουλος.

Δεκάλεπτα: 10-10, 21-24, 42-40, 64-54.

Σέρρες (Κηρύκος): Ουζούνη 11 (1), Δεινοπούλου 2, Καρατζά 4, Τόγα 11, Τζιαμπάζη 18 (4), Χωλοπούλου 18 (2), Διαμαντίδου, Παπανικολάου, Μαραγκού, Πιτάκη, Λαδοπούλου.

Τιτάνες Δράμας (Γαϊτάνης): Ε. Γαϊτάνη, Αμαραντίδου, Κεσεσίδου 2, Α. Γαϊτάνη 2, Γιαντσιώρη 9, Πελτέκη 8, Κουτούση 21, Ηλιάδου 2, Κυριακίδου, Σταμπουλίδου 10 (2), Γαϊτανίδου.

 

Πράσινη Γωνιά Τρικάλων - Αναγέννηση Νέου Ρύσιου 67-82

Διαιτητές: Κυριακάκης, Δότα.

Δεκάλεπτα: 16-30, 28-47, 43-67, 67-82.

Πράσινη Γωνιά Τρικάλων (Τσακνή): Μάντη 2, Τσουτσουμπή 4, Κοματσιούλη 28 (2), Τσίπα 4, Αλεξίου 4, Αλεξοπούλου 6 (2), Αγγελάκη 8, Γιασεμή 3, Βουγιούκα 6.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Διαβολεμένου): Μαραγκού 3, Παπαδοπούλου 8, Γιανάτση 8 (1), Μούρτου 11, Κιζιρίδου 11, Μύρβαλη 9 (3), Ταυροπούλου 6, Αθανασιάδου 2, Ξανιθοπούλου 3, Ρούσου 21, Κουγιουμτζόγλου, Τζίκου.

 

ΜΕΝΤ - Κομοτηνή 46-64

Διαιτητές: Κοσμά, Ντόγκας.

Δεκάλεπτα: 14-16, 29-29, 35-37, 46-64.

ΜΕΝΤ (Σδούκος): Ζεχίρη 12, Τόσκα 21 (1), Μπάμπικερ 8, Κιλέ, Τρύφωνος, Δραγκόλα, Κοκκίνου 1, Κουλακιώτη 4.

Κομοτηνή (Κουκοβίνος): Στάνη 12, Σεβδυνίδου 28 (7), Α. Τσακίρη 2, Χ. Τσακίρη 4, Ε. Λιούρτα 6, Κεχαγιά 4, Δουκούτση 3 (1), Ψυλλάκη 5.

 

Η βαθμολογία του πρωταθλήματος

 

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 42 1532-974 558
2. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 42 1409-969 440
3. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 39 1312-1055 257
4. ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 38 1352-955 397
5. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 36 1279-1071 208
6. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 34 1206-1210 -4
7. ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 32 1075-1209 -134
8. ΜΕΝΤ 31 1059-1125 -66
9. Μ. ΑΛΕΞ. ΕΧΕΔΩΡΟΥ 30 1089-1239 -150
10. ΠΡΑΣΙΝΗ ΓΩΝΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 26 996-1444 -448
11. ΠΑΟΚ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 21 703-1387 -684
12. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 13 591-965 -374

Ο ΠΑΟΚ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ έχει 2 μηδενισμούς

Η Ολυμπιάδα Λάρισας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

29/4/2012 9:20:00 μμ